hornlogga

Kontakt

Så kontaktar du oss

Nedan hittar du kontaktuppgifter till PS. Du kan också söka efter en specifik person eller en specifik personalkategori.. Vänd dig till Varberg direkt om du inte hittar informationen du söker.

Adress

Peder Skrivares skola
Föreningsgatan 96
432 80 Varberg
 Karta

Kontakt

0340-880 00
psinfo[snabela]varberg[punkt]se

VISA...

Catharina Blixt Jeppsson
Biträdande rektor, Enhet 1

 0706-188039
 catharina.blixt-jeppsson@varberg.se

Anne-Marie Boman Wennberg
Gymnasielärare, Enhet 1

 070-3324517
 anne-marie.boman.wennberg@varberg.se

Marie Borén
Lärare, Enhet 2

 034088000
 marie.anghem.boren@varberg.se

Alena Borg
Lärare, Enhet 4

 0340-88000
 073-4040714
 alena.borg@varberg.se

Ann Bosell
Gymnasielärare, Enhet 1

 0340 88 000
 ann.bosell@varberg.se

Katarina Bryngelsson
Skolsköterska, Enhet 2

 0701410774
 katarina.bryngelsson@varberg.se

Jag jobbar som skolsköterska på enhet 2 och sitter i hus 1. Ni kan nå mig via telefon eller  V klass måndag - torsdag 7.30-16.00

Sandra Büchert Livsey
Speciallärare, Enhet 5

 0708-46 64 69
 sandra.buchert-livsey@varberg.se

Tord Bånghäll
Lärare i svenska och historia, Enhet 1

 0733029769
 tord.banghall@varberg.se

Kristina Bäckman
Rektor, Enhet 3

 0733845984
 kristina.backman@varberg.se

  • Barn- och Fritidsprogrammet (BF)
  • Bygg- och anläggningsprogrammet (BA)
  • El- och energiprogrammet (EE), 
  • Fordons- och transportprogrammet (FT)
  • Industritekniska programmet (IN)
  • VVS- och fastighetsprogrammet (VF)


Jag har även det strategiska rektorsansvaret för den anpassade gymnasieskolan,  vilket innefattar  programmen:

  • Administration, handel och varuhantering (AHV)
  • Fastighet, anläggning och byggnation  (FAB)
  • Hotell, restaurang och Bageri (HRB)
  • Individuella programmen  (IND).
 

Jag  samordnar också PS VFU-studenter.

Jeppe Börjeson
Yrkeslärare, Enhet 3

 0709 96 47 76
 jeppe.borjeson@varberg.se

Sida 4 av 21
2023-05-26    Jonas Mollberg   
Dela:


Varbergs kommun logotype

© 2024 Peder Skrivares skola
Dataskyddsförordningen, GDPR | Varbergs kommun
Tillgänglighetsredogörelse